Hakkında

Merhaba!

Mercan Design, bebek ve çocuk ürünlerini hedefleyerek yola çıktı. Sonra çevreden gelen istekler dolayısıyla hedef kitlemiz oldukça değişti.

Annem, yani Hanife Mercan, ben kendimi bildim bileli el işini meraklıdır. Meraklı ve istekli olmak elbette önemli ve gerekli ama annem bu konuda oldukça yetenekli de. İlk gençliğinden bu yana, dantel, örgü, nakış hep bir şeyler üretti annem. Bazen kendisi için, bazen sevdiklerine hediye etmek için.

Babamın tedavisi için İstanbul'a bizim yanımıza geldiklerinden bu yana annemin babamla ilgilenmek dışında en büyük uğraşısı el örgüsü. Biz de hem o evdeki boş zamanlarını daha iyi değerlendirsin ve kafasını boşaltsın, hem de maddi olarak biraz kazanç sağlasın diye Mercan Design'ı kurduk. En başta dediğim gibi, önce hedefimiz bebek ve çocuk ürünleriydi. Ama arkadaşlarımız ve zamanla arkadaşlarımızın arkadaşları annemin bu işte ne kadar yetenekli olduklarını gördüler ve birbirinden farklı isteklerle geldiler. Şimdi daha çok pek bilinmeyen, pek yapılmayan olağan dışı işler peşindeyiz. (Örneğin Master Yoda şapkası ya da Doctor Who atkısı gibi)

Eğer sizin de aklınızda bir örgü modeli varsa ve bunu kime yaptıracağınızı bilmiyorsanız bu blogdaki el örgülerini referans alarak bize mail atın :)

Mail Adresimiz: hanife.mercandesign@gmail.com
Facebook Sayfamız: Mercan Design


Not: Maalesef annemin internet teknolojisi ile tanışıklığı oldukça yeni. Bu sebeple bu blogu onun adına ben güncelliyor ve takip ediyorum. Kafa karışıklığına yol açmaması adına özellikle belirtmek istedim.

Burcu Mercan Babal
Mercan-Design

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder